Przeskocz do treści

Wstyd mi!


Koty spadają z nieba.
23 maja
Wstyd mi!
Wyobraźcie sobie osobę (nie ważne, czy kobieta czy mężczyzna) która rysuje stopami. Z jakiś powodów. Znacie takich artystów, prawda? Swego czasu wspierałam ich, kupując kalendarze, kartki okolicznościowe itd. Ale ja nie o tym. Artysta maluje stopami. Nie wybrał sobie takiego losu, życie ciężko go doświadczyło. Nie chce litości. Chce pokazać, że jest coś wart! Że coś potrafi. Że daje radę. Choć czasami to jest jedyna rzecz jaką potrafi (choć niekoniecznie). Dziś trafiłam na FB na taki filmik, który umknął mi pomiędzy trylionem postów. Ale obejrzałam go do końca. Dziewczyna niepełnosprawna malowała stopami. Pięknie malowała.
I zrobiło mi się wstyd. Naprawdę. Jestem w pełni sprawna i mam nadzieje zdrowa (nie licząc odrobiny szaleństwa jaką chyba każdy posiada) a jednak wiecznie szukam i co gorsze – znajduję – wymówki, by nie robić tego o czym marzę! Tego, co potrafię i chcę robić. I tak sobie pomyślałam:
Skoro ona maluje codziennie, może nawet kilka lub kilkanaście godzin i jest przez to szczęśliwa, to ja też tak mogę! Co tam „mogę”! Chyba nawet powinnam i to ze śpiewem na ustach. Doceniajmy to, co mamy i co możemy! To zależy od nas samych. Nie szukajmy wymówek, pretekstów. Nie tłumaczmy przed samym sobą swego „nie chce mi się, bo…” Bądźmy jak ona. I cieszmy się, że nie straciliśmy tak wiele, jak ta dziewczyna z filmiku, o której nie wiele wiem, a która mnie natchnęła. Wyzwólmy w sobie siłę jaka i ona ma. Ja przynajmniej chciałabym ją posiadać. I posiadam, jak każdy z nas. Tylko trzeba odrzucić to, co nas hamuje i blokuje. Uwierzyć w siebie i dawać z siebie wszystko. Nawet kiedy trafiają się gorsze chwile czy dni. Miną. Ważne, by robić tyle ile możemy i chcemy. Bo kto, jak nie my kierujemy naszym życiem? To wielki dar robić coś, co się lubi. Mieć pasję. Mieć cel. I nie szukać wymówek. Uwierzcie, wiem co mówię! Pasja nadaje życiu sens. Pasjonującego życia kochani!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *